5 tipů, jak ušetřit za plyn

Žijeme v době, kdy se lidé snaží ušetřit každou korunu a v případě výdajů za energie to platí asi dvojnásob. Existuje hodně možností, jak docílit úspory, a v některých případech můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Přinášíme Vám proto 5 tipů, které Vám poradí, jak za plyn ušetřit.

 5 tipů, jak ušetřit za plyn

Ilustrační foto, zdroj: Reality v kraji.cz

Nechte se inspirovat a uvidíte, že cena plynu není to jediné, co ovlivňuje Vaše náklady a že snížit alespoň o trochu výdaje za plyn není tak těžké, jak se může na první pohled zdát. 

1. Máte zastaralý kotel? Zbavte se ho.

Technologie se neustále vyvíjí, moderní plynové kotle ať už kondenzační nebo průtokové Vám dokáží ušetřit až 30 % plynu. Může se to zdát neuvěřitelné, ale se starým plynovým kotlem opravdu protopíte výrazně víc než byste museli. Je to sice počáteční investice, ale snadno si spočítáte, že se Vám díky úspoře brzy vrátí. Nový kotel navíc můžete u řady prodejců se slevou, takže počáteční investice ani nemusí být tak velká, jak se obáváte. 

2. Přemýšlejte o solární energii.

V případě, že doplníte Vaši kotelnu o solární systém, můžete tak zdarma získat i 40 % energie na vytápění a ohřev vody. Je to opět řešení vyžadující určitou vstupní investici, nicméně návratnost Vašich peněz je i v tomto případě poměrně rychlá. Navíc stále existují možnosti využití dotací či různých příspěvků na pořízení solárního systému, takže úspora ve Vašem rodinném rozpočtu bude takřka okamžitá.

3. Zateplete dům - sníží to Vaše náklady na topení.

Kvalitním zateplením zamezíte úniku tepla a můžete tak ušetřit až 70 % energií. Tuhle možnost oceníte obzvlášť pokud máte starší dům se silnými zdmi. Díky dotacím navíc můžete získat zpět až 60 % nákladů, které jste do zateplení investovali. Pokud se rozhodnete pro tuhle možnost, přemýšlejte i nad výměnnou oken, jelikož právě špatnými a starými okny uniká často další zančná část tepla.

4. Změňte dodavatele plynu a neplaťte víc, než musíte.

Změna dodavatele nevyžaduje žádnou investici a pouhým přechodem k výhodnějšímu dodavateli se cena plynu může snížit o 3 - 8 %. Změnit dodavatele může každý, je to rychlé a jednoduché a můžete tak ušetřit i několik tisíc korun ročně. Změnu navíc můžete provést velice snadno přes internet.

5. Zavírejte dveře.

Může se to zdát banální, ale zavírání dveří do jednotlivých místností opravdu pomáhá. Zavíráním dveří ať už do pokojů nebo na chodbu ušetříte ročně překvapivě velkou částku. Teplý vzduch se drží v místnosti a nikde Vám neuniká. Největší úsporu v tomto případě pak zaznamenají především velké domy a byty s velkými chodbami.

Přehled všech článků

Archiv článků

23. 04. 20 Komplexní pojištění je velmi důležitým prvkem pro celou domácnost

09. 05. 18 Levné stěhování Brno

28. 02. 18 Tři pojistky, se kterými lze chránit byt i rodinný dům

04. 01. 18 Kupujete nemovitost? Nechte si ji prohlédnout odborníky.

Vysočina leží na pomezí Čech a Moravy. Tato oblast je typická nevelkými kopci a lesíky. Patří k nejzachovalejším regionům v ČR z hlediska ekologie i proto je známé jako srdce České republiky. V regionu najdete řadu historických památek jako například Hrad Lipnice, ale také i řadu oblíbených míst s bohatou historií. Vyberte se na výlet do Jihlavy nebo si rovnou rezervujte ubytování na stránce ubytování Telč. Pokud si chcete dopřát příjemný pobyt na Vysočině, rezervujte si ubytování Vysočina na stránce MegaUbytko.cz. Ubytování s portálem Mega ubytování je pro Vás to pravé ořechové.

Pokud hledáte tip na krátkodobé ubytování, doporučujeme Vám si prohlédnout ubytovací portál Hauzi.cz. Najdete tam chaty, penziony, hotely i priváty. Rezervujte si pobyt přímo u majitele za nejlepší ceny na ubytování Vysočina. Doporučujeme Vám navštívit zámek Telč, zámek Budišov, rozhlednu Fajtův kopec, hrad Roštejn nebo se vydejte do přírody, kde uvidíte Národní památník odposlechu nebo Drátenickou skálu.

Zajímají vás nové byty na prodej Praha? Přijďte se o nich poradit do Finepu.

Developerské projetky, novostavby Praha od Faraon reality.

-->